نحوه نوشتن مقاله سایت

نحوه نوشتن مقاله سایت

نحوه نوشتن مقاله سایت

چهار‌شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۲۱۷۹ بازدید

نحوه نوشتن مقاله سایت

پورتال ها، وبلاگ ها و وب سایت ها در نگاه اول شباهت های زیادی با یکدیگر دارند و هرسه به نشر مطالب در اینترنت میپردازند اما با نگاهی دقیقتر به ساختار آنها درمیابیم که نه تنها از نظر کاربردی بلکه از نظر ساختاری نیز با هم تفاوت دارند.

وبلاگ:

وبلاگ ها اصولا حاوی مطالب شخصی هستند و برای ساخت آنها به دانش برنامه نویسی و طراحی سایت نیازی نیست. شما با کمک وبلاگ به راحتی میتوانید مطالب خود را در قالب عکس و صوت و فیلم به صورت کاملا رایگان به مخاطب ارائه دهید. از دیگر ویژگی های وبلاگ این است که در آن محتوا در یک صفحه و به ترتیب زمان انتشار مرتب شده و شما میتوانید به راحتی آنها را آرشیو و نگهداری کنید.علاوه بر اینکه به روز رسانی آن آسان است و زمان زیادی را از شما نخواهد گرفت.از ویژگی های منفی وبلاگ باید به وجود بنرهای تبلیغاتی اجباری که توسط سرویس دهندگان وبلاگ ارئه می شود ،اشاره کرد.

وب سایت:

بر خلاف وبلاگ،وبسایت ها هزینه بر و اغلب به شکل حقوقی هستند و برای اهدافی خاص مانند معرفی محصول ،تبلیغات و یا بازاریابی ساخته می شوند.صفحات وب با آدرس منحصر به فردشان هستند که بر روی وب سرور میزبانی می شوند و از پروتکل HTTP برای انتقال اطلاعات استفاده می کنند.از جمله ویژگی های وبسایت این است که به دلیل پیچیدگی در فرایند طراحی آن نیاز به ابزارهای طراحی و تخصص در برنامه نویسی داریم. اما از طرفی امکان ایجاد تغییرات در شکل و محتوای آن برای کاربر وجود دارد .از نکات مثبت وبسایت نسبت به وبلاگ باید گفت که در اینجا تبلیغات در اختیار شماست و اجباری مبنی بر وجود آن بر شما وارد نیست.

پورتال:

پورتال در حقیقت یک وب سایت است که از طریق آن به بسیاری از خدمات می توان دسترسی پیدا کرد .پورتال ها سیستم‌های ترکیبی هستند که پیدا کردن اطلاعات را برای کاربر راحت تر می‌کند. بر خلاف سایت ها ،شما برای ورود به پورتال (مانند جی میل یا یاهو میل)نیاز به ثبت نام و دادن اطلاعات فردی دارید. از آنجایی که مراجعه کنندگان به پرتال همگی حرفه ای نیستند ،بارزترین ویژگی اش این است که حتی كم تجربه ترين کاربرهم میتواند از سرويس های ارائه شده در آن استفاده كند.پورتال ها صفحات بسیار زیادی دارند که از این رو با وبسایت ها تفاوت بسیار دارند.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image